تبلیغات
 
الله
 
مزرعه پرورش بلدرچین بِدبِدِه

مزرعه پرورش بلدرچین بِدبِدِه
وبلاگ تخصصی بلدرچین 
قالب وبلاگ
لینک دوستان
پیوندهای روزانه
چت باکس


پربازدیدترین مطالب

کد پربازدیدترین


بهتر آن است که پیش از شروع عملی یک پروژه صنعتی کلیه مسائل مربوطه از پیش بررسی شده و با در نظر گرفتن تمامی جوانب کار اقدام به تاسیس یک واحد پرورشی گردد که در زیر به برخی از مسائلی که در این خصوص می توانند مورد بررسی و توجه قرار گیرند اشاره شده است:
اولویت استان ها

از آنجا که پرورش بلدرچین در سیستم بسته و محیطی کنترل شده از لحاظ دما، رطوبت و ... انجام می گیرد لذا می توان گفت که از لحاظ فنی تقریباٌ در تمامی مناطق کشور پرورش این پرنده بلامانع می باشد اما در صورت لحاظ کردن ابعاد اقتصادی باید اینطور عنوان کرد که مناطقی که دارای آب و هوائی معتدل تر می باشند 
از لحاظ هزینه های کمتر تهویه و سرمایش در تابستان و همچنین گرمایش و تهیه سوخت در زمستان می توانند جهت اجرای یک پروژه مناسبتر باشند ضمن اینکه نزدیکی هر چه بیشتر به بازارهای مصرف موجب کاهش در هزینه های توزیع و در نتیجه افزایش قدرت رقابت در مقایسه با سایر رقبا خواهد شد. 

پس در یک نتیجه گیری نهائی می توان گفت هیچگونه منعی در هیچیک از نقاط کشور جهت پرورش بلدرچین وجود ندارد و تنها عوامل نظیر نزدیکی به بازار مصرف، مساعد بودن شرایط آب و هوائی و ... که از لحاظ اقتصادی موثر بر نتیجه هستند می توانند در تقسیم بندی مناطق مد نظر قرار گیرند.
انتخاب زمین

جهت انتخاب زمین مناسب برای اجرا بایستی مواردی از قبیل:
در دسترس بودن امکانات رفاهی مانند جاده های ارتباطی مناسب، نزدیکی برق، آب و ... را مد نظر قرار داد و حتی الامکان سعی نمود تا زمین مورد نظر به گونه ای انتخاب گردد که سرمایه گذار جهت آماده سازی آن و تهیه امکانات کمترین هزینه را متحمل گردد.ضمن اینکه مکان مورد نظر بایستی دارای حداقل ضوابط جهاد کشاورزی جهت اجرای پروژه باشد که برخی از این ضوابط عبارت اند از:

الف) داشتن حداقل فاصله یک کیلومتر با مراکز نگهداری دام و ماکیان گوشتی 
ب) داشتن حداقل فاصله دو کیلومتر با مراکز نگهداری دام و ماکیان داشتی 
ج) داشتن حداقل فاصله دو الی سه کیلومتری با مناطق مسکونی 

و مواردی از این قبیل که جهت احراز استعلام مثبت و صدور اجازه فعالیت از سوی سازمانهای ذیربط لازم می باشد.
نحوه گرفتن مجوزهای قانونی

مراحل گوناگون جهت اخذ مجوز صنعتی پرورش بلدرچین کاملاٌ شبیه دیگر رشته ها و به صورت زیر است:

1- تهیه طرح توجیهی فنی با رعایت کلیه ضوابط فنی و قانونی 
2- تهیه نقشه جانمائی ساختمانها و تاسیسات 
3- مراجعه به واحد امور دام شهرستان و ارائه درخواست به همراه مدارک فوق و تشکیل پرونده 
4- ادامه باقی مراحل طبق دستور و نظر واحد امور دام جهاد کشاورزی شهرستان
طراحی ساختمانها و تاسیسات

مرحله بعدی پس از طی مراحل فوق و اخذ پروانه تاسیس از اداره جهاد کشاورزی طراحی و ساخت ساختمانها و تاسیسات مورد نیاز می باشد که در این مرحله یک نفر مهندس کشاورزی متخصص در طراحی سازه های دامپروری و با همکاری مهندسین عمران اقدام به تهیه نقشه های مربوط به سازه های مورد نیاز نظیر:

1- انبار خوراک 
2- ساختمانهای مسکونی و اداری 
3- ساختمان جوجه کشی 
4- سالنهای نگهداری پرندگان مادر و گوشتی و ...

خواهند نمود و پس از طراحی های اولیه نقشه های مذکور جهت تایید و صدور اجازه ساخت ابتدا به مرکز امور دام و پس از تایید اولیه به بخشداری محل ارجاع داده خواهند شد.

[ شنبه 1 آبان 1395 ] [ 03:04 ق.ظ ] [ رضوان زین العابدین ]
درباره وبلاگ

موضوعات