تبلیغات
 
الله
 
مزرعه پرورش بلدرچین بِدبِدِه

مزرعه پرورش بلدرچین بِدبِدِه
وبلاگ تخصصی بلدرچین 
قالب وبلاگ
لینک دوستان
پیوندهای روزانه
چت باکس


پربازدیدترین مطالب

کد پربازدیدتریناز سرکه سیب برای فصول گرم سال هم بطور قابل توجه می توان استفاده کرد. بطور کلی پرندگان گرما را از طریق تبخیر آب از ریه خود دفع می کنند و در زمانی که دمای محیط از حد خاصی تجاوز می کند و گرمتر از حد معمول می شود پرنده شروع به له له زدن می کند و این پدیده منجر به کاهش سطح دی اکسیدکرین خون حیوان می شود و افزایش ضربان تنفس را در پی دارد در فصول گرم سال که سرعت تنفس پرنده زیاد می شود از نظر بیوشیمیایی تغییراتی در میزان اسیدیته خون ایجاد می شود و این پدیده منجر به از کار افتادن بسیاری از آنزیمها و صدمات شدیدی به بدن حیوان می شود در صورتی که وضعیت ادامه یابد باعث عدم تخمگذاری و یا تولید تخم با پوسته نازک و در نهایت مرگ حیوان را بدنبال خواهد داشت. با اضافه کردن سرکه سیب به مقدار مناسب می توان محیط آب را اسیدی کرد و به حیوان در پایین آمدن دمای بدنش کمک کرد. 
سرکه سیب قادر است آنزیمها و ویتامینهای مانند : E,C,A,P,1B,2B,B6 و همچنین املاح معدنی مورد نیاز بدن حیوان از قبیل : پتاسیم ، کلورین، گوگرد، فسفر، منیزیم، آهن و سیلسیم را تأمین کند.
 
مقدار مصرف: 
در مورد نحوه مصرف و مقدار ان برای بهبود روند تغذیه و محافظت در مقابل بیماری در پرندگان توصیه می شود هفته ای یکبار سرکه سیب به آب آشامیدنی اضافه شود مقدار مصرف در هر یک لیتر آب 1 سی سی از سرکه سیب مخلوط شود. اما از مقدار مورد استفاده دوستان در یک هفته 7 سی سی در یک لیتر آب هم اعلام شده در هر چند مورد مشکلی برای پرنده بوجود نیامده است. ولی مقدار مصرف یک عمل تجربی است که بعد از چند بار استفاده و کم و زیاد کردن مقدار آن بدست می آید.طبقه بندی: بیماری ها، 
[ شنبه 1 آبان 1395 ] [ 01:33 ب.ظ ] [ رضوان زین العابدین ]
درباره وبلاگ

موضوعات